Nie tylko maszty

Stal jest uniwersalnym materiałem konstrukcyjnym, którego zastosowanie otwiera niemal nieograniczone możliwości. Konstrukcje stalowe są trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne, a jednocześnie elastyczne i wszechstronne. Wymagają mniej materiału niż konstrukcje betonowe, dzięki czemu są znacznie lżejsze i możliwe do zastosowania w trudnych warunkach, na przykład na dachach budynków.

Dobry projekt pozwala wykorzystać maksimum tego potencjału. Takie właśnie projekty tworzymy.

Wieże Stalowe

H=40m

Posiadamy gotowe projekty doskonale zoptymalizowanych jakościowo i kosztowo wież stalowych. Nasze wieże 40-metrowe to idealna platforma dla dowolnych modułów komunikacyjnych. Nie wymagają zastrzałów ani odciągów, minimalizując niezbędną do budowy powierzchnię. W zależności od zapotrzebowania, konstrukcja może być dostosowana do oczekiwanego obciążenia oraz lokalnych warunków geofizycznych. Każda z konfiguracji oferuje szerokie możliwości modernizacyjne.

Wieże Stalowe

H=50m

Nasze wieże 50-metrowe to rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. Wysokość konstrukcji pozwala pokryć zasięgiem większy obszar i niweluje wpływ na jego jakość większości przeszkód. Moduły komunikacyjne wyniesione ponad szczyty drzew i budynków umożliwiają tworzenie łączy symetrycznych nawet w trudnym terenie i na znacznie większą odległość. Szeroki zakres możliwych konfiguracji wież i gotowe do zastosowania rozwiązania minimalizują czas realizacji inwestycji i ryzyko popełnienia błędów.

Stacje Bazowe GSM

Zaprojektowaliśmy tysiące Stacji Bazowych GSM w Polsce i w Niemczech, z tego 1100 obiektów T-Mobile i Orange w ciągu zaledwie 1,5 roku. Wszystkie one łączą w sobie trwałość i niezawodność konstrukcji stalowej o doskonałych parametrach – ale to ich jedyna wspólna cecha. Stworzone na podstawie naszych projektów BTSy to wysokie na kilkadziesiąt metrów wieże lub maszty, lekkie maszty położone na dachach wieżowców, konstrukcje obudowane na kominach i wiele innych, często bardzo nietypowych instalacji. Ukształtowanie terenu, oczekiwane parametry zasięgu, otaczająca zabudowa, mikroklimat – bierzemy pod uwagę wszystkie istotne czynniki i dostarczamy Tobie dokładnie taki produkt, jakiego oczekujesz. Stacje projektujemy z wykorzystaniem sprzętu i technologii wszystkich wiodących dostawców takich jak Nokia Siemens Network, Ericsson, Huawei. Jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi.

Stacje Bazowe dla Providerów Internetu

W dziesiątkach europejskich miast zaprojektowane przez nas maszty dostarczają internet milionom odbiorców. Tworząc konstrukcje stalowe dla providerów internetu skupiamy się na maksymalnej optymalizacji kosztów budowy względem zasięgu i przepustowości stacji. Minimalna powierzchnia, waga i poziom skomplikowania instalacji, przy jednoczesnej maksymalizacji pokrycia zasięgiem. Wykorzystanie istniejącej infrastruktury przy uwzględnieniu otaczającej zabudowy oraz istniejącej sieci nadajników. Minimalny wpływ na krajobraz. Wszystko po to, aby rozwój Twojego biznesu był jak najłatwiejszy.

Maszty Tetra

Jako jedni z pierwszych w Polsce oferujemy projektowanie systemów naziemnej komunikacji radiowej. TETRA – Terrestrial Trunked Radio to standard cyfrowej radiotelefonicznej łączności dyspozytorskiej (trankigowej). Dotąd przeznaczony głównie dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa, zdobywa rosnące uznanie na świecie jako uzupełnienie lub alternatywa dla komunikacji telefonicznej na terenie dużych zakładów produkcyjnych i centrów logistycznych.

Projektujemy kompletne instalacje, zapewniające zarówno koordynację funkcjonowania i niezakłóconą komunikację takich służb jak pogotowie ratunkowe, policja, straż pożarna, jak i ułatwiające zarządzanie produkcją i logistyką rozległych obiektów przemysłowych i usługowych. W naszym portfolio znajduje się między innymi 140 projektów stacji wykonanych dla firmy Energa, oraz 50 wykonanych dla policji.

Konstrukcje Stalowe

Tworzymy projekty konstrukcji stalowych o różnym przeznaczeniu, skali i formie. Możemy zaprojektować dla Ciebie zarówno konstrukcję pylonu reklamowego, jak i szkielet dachu, czy filary budowli. Nasze doświadczenie w tworzeniu masztów i wież o wysokości kilkudziesięciu metrów pozwala nam bez trudu opracować optymalną konstrukcję w niemal każdych okolicznościach. Tam, gdzie drewno i tworzywa sztuczne nie są wystarczająco trwałe, a beton wystarczająco lekki, stal doskonale spełni swoją rolę. Wystarczy ją odpowiednio ukształtować – jesteśmy od tego, by powiedzieć jak.